Print Friendly, PDF & Email

Wspomóż nas w walce z koronawirusem

Od połowy kwietnia ŁUKASIEWICZ – PORT prowadzi działania wspierające Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną we Wrocławiu w zakresie przeciwdziałania i diagnostyki wirusa SARS-CoV-2. Badania będzie wspierać finansowo również Fundacja PORT, która w ostatnich dniach uruchomiła zbiórkę funduszy na zakup najbardziej kosztownych materiałów i akcesoriów laboratoryjnych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii od początku wybuchu pandemii aktywnie angażuje się w działania, mające na celu ograniczenie jej negatywnego wpływu na społeczeństwo.

W marcu do wrocławskich jednostek medycznych przekazaliśmy zapasy środków ochrony osobistej, a od połowy kwietnia wspieramy Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrocławiu, wykonując codziennie setki testów na obecność koronawirusa – zaznacza dr Andrzej Dybczyński, Dyrektor Instytutu ŁUKASIEWICZ – PORT.

Instytut na co dzień realizuje badania naukowe z zakresu biotechnologii i inżynierii materiałowej, w związku z tym dysponuje nowoczesnym sprzętem i infrastrukturą niezbędną do wysokospecjalistycznej diagnostyki laboratoryjnej oraz odpowiednio doświadczoną i przeszkoloną kadrę.  

Wsparcia niezwykle kosztownych badań, finansowanych do tej pory samodzielnie przez ŁUKASIEWICZ  – PORT, podjęła się Fundacja Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii (Fundacja PORT), która uruchomiła zbiórkę funduszy na zakup materiałów i akcesoriów laboratoryjnych oraz środków ochrony osobistej dla pracowników ŁUKASIEWICZ  – PORT.

– Jednym z podstawowych zadań Fundacji PORT jest wspieranie polskich instytutów badawczych w ich działalności naukowej i badawczej. Obecna sytuacja tym bardziej wymaga od nas zaangażowania i udzielania pomocy w jak najszerszym możliwym zakresie – zdrowie i życie są najważniejszymi wartościami, a naszym obowiązkiem jest pomoc w ich ratowaniu – podkreśla prof. dr hab. Detlef Hommel, prezes zarządu Fundacji PORT.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Katarzyna Wołyńska, Opublikowano: 06.05.2020
plusfontminusfontreloadfont