Print Friendly, PDF & Email

WIB: warsztaty on-line dla kandydatów na Liderów

Wirtualny Instytut Badawczy zaprasza na warsztaty dla kandydatów na Liderów zespołów badawczych. Spotkania w formule on-line zaplanowano na 26 i 27 stycznia. Rejestracja właśnie ruszyła – liczba miejsc jest ograniczona.  

Realizacja zadań badawczych i kameralizacja – to dwa podstawowe zagadnienia, którym przyjrzą się eksperci programu Wirtualny Instytut Badawczy w ramach planowanych warsztatów on-line. Spotkania zostały przygotowane z myślą o kandydatach na Liderów zespołów badawczych, którzy za moment staną przed wyzwaniem przygotowania, a następnie i realizacji zakładanych w ramach programu zadań badawczych. Zaproszeni do udziału w warsztatach eksperci przybliżą praktyczne aspekty związane z zapewnieniem sprawnego zarządzania zespołem badawczym, ale i efektywną i skuteczną komercjalizacją wypracowanych efektów.

Warsztaty w formule on-line (platforma MS Teams) zaplanowano na 26  i 27 stycznia (początek o godz. 10.00). Osoby zainteresowane udziałem zobowiązane są do wypełnienia formularz zgłoszeniowego na stronie programu.

Liczba miejsc jest limitowana. Warsztaty będą miały kameralny charakter i pozwolą uzyskać przyszłym Liderom zespołów badawczych pogłębioną wiedzę  na temat zasad funkcjonowania projektowanych przez nich zespołów, ale i strategii komercjalizacji oraz roli i miejsca w całym tym procesie Podmiotu Zarządzającego – wyjaśnia Paweł Kurant, dyrektor programu WIB.  

W spotkaniu udział wezmą również: dr Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz – PORT, Podmiotu Zarządzającego programem oraz dr Maciej Drożdż, dyrektor ds. transferu technologii w Łukasiewicz – PORT, ekspert ds. komercjalizacji programu WIB.

Wirtualny Instytut Badawczy to pierwszy program tego typu w Polsce, finansujący badania o wysokim potencjale komercjalizacyjnym w obszarze biotechnologia medyczna – onkologia. Na jego cel Ministerstwo Edukacji i Nauki przeznaczyło rekordową kwotę 450 mln zł. WIB umożliwi finansowanie pracy naukowców zatrudnionych w polskich jednostkach naukowych, gwarantując do 100% finansowania zadań badawczych w perspektywie do 10 lat. Do programu zostanie zakwalifikowanych do 10 zespołów badawczych. Nabór wniosków na zespoły badawcze rusza 1 marca 2021 roku.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 19.01.2021
plusfontminusfontreloadfont