TESTY RT-PCR Informacje

Print Friendly, PDF & Email

TESTY RT-PCR Informacje

Łukasiewicz – PORT realizuje badania diagnostyczne w kierunku wirusa SARS-CoV-2 (tzw. koronawirus). Jest to możliwe dzięki posiadanym przez nas zasobom, w których skład wchodzi wysokiej klasy sprzęt, infrastruktura niezbędna do diagnostyki laboratoryjnej, zespół wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników laboratorium, diagnostów oraz wysokie standardy bezpieczeństwa.

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Łukasiewicz PORT we Wrocławiu w ramach diagnostyki COVID-19 wykonuje testy genetyczne RT-qPCR oraz testy antygenowe.

Testy RT-PCR dzięki ultraczułej metodzie izolacji i powielania określonych fragmentów DNA, wykrywają w badanej próbce obecność materiału genetycznego wirusa SARS-CoV-2.

Testy RT-PCR uznawane są za złoty standard diagnostyki w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wykazują one wysoką skuteczność (98%), a w celu ich wykonania wystarczy niewielka ilość materiału pobieranego od pacjenta w postaci wymazu z nosa lub gardła.

W maju 2020 r. Medyczne Laboratorium Diagnostyczne Łukasiewicz – PORT zostało wpisane na ogólnopolską listę laboratoriów COVID-19 prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia.

Pobieramy wymazy i wykonujemy testy w ramach zleceń komercyjnych zarówno dla osób indywidualnych oraz instytucji i przedsiębiorstw.

Laboratorium diagnostyczne Łukasiewicz – PORT jest także uprawnione do realizacji testów na obecność COVID-19 w ramach ogólnopolskiego systemu EWP, które refundowane są ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wynik testu wydajemy, w zależności od wybranej oferty, do 36h.

Więcej informacji na temat samego wirusa SARS-CoV-2 oraz zasad prewencji i leczenia COVID-19 znajdą Państwo na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

 1. Chcę jednorazowo przebadać pracowników na koronawirusa.
 2. Chcę regularnie badać pracowników na koronawirusa.

 

→ Skontaktuj się z nami:

JUNIOR KEY ACCOUNT MANAGER
Agata Dorczyńska
telefon: +48 510 132 347
e-mail: agata.dorczynska@port.lukasiewicz.gov.pl

 1. Chcę nawiązać stałą współpracę w zakresie diagnostyki pacjentów z objawami choroby COVID-19.
 2. Chcę jednorazowo przebadać pracowników lub pacjentów podległej mi jednostki na koronawirusa.
 3. Chcę regularnie badać pracowników lub pacjentów podległej mi jednostki na koronawirusa.

 

→ Skontaktuj się z nami:

JUNIOR KEY ACCOUNT MANAGER
Agata Dorczyńska
telefon: +48 510 132 347
e-mail: agata.dorczynska@port.lukasiewicz.gov.pl

 

UWAGA: Łukasiewicz – PORT realizuje testy na koronawirusa refundowane przez NFZ rejestrowane w ramach ogólnopolskiego systemu EWP.

 1. Miałem kontakt z osobą, która jest zarażona lub, u której stwierdzone zostało podejrzenie zarażenia COVID-19:
 • Poinformuj Sanepid i dowiedz się czy kwalifikujesz się do przeprowadzenia testu refundowanego w ramach NFZ – postępuj zgodnie z instrukcjami pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, przekaż kontakt do naszego Laboratorium lub
 • Zapytaj w miejscu pracy o możliwość przeprowadzenia testu, który sfinansowany zostanie przez pracodawcę – zapytaj pracodawcę o możliwość przeprowadzenia testów przesiewowych, przekaż firmie kontakt do naszego Laboratorium.

UWAGA: Łukasiewicz – PORT realizuje testy na koronawirusa dla sektora publicznego na preferencyjnych warunkach cenowych.

Jak należy przygotować się do testu?

 Wymazy do testu RT-PCR pobierane są w trzech Punktach Pobrań we Wrocławiu:

 • Punkt Pobrań drive -thru w Łukasiewicz – PORT (wjazd od ul. Prackiej), pon.-pt., godz. 8:00-12:00
 • Punkt Pobrań drive-thru w Porcie Lotniczym Wrocław (ul. Graniczna 190, parking B przed terminalem), pon.-pt., godz. 8:00-12:00
 • Punt Pobrań walk-thru na parkingu przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego (ul. Mazowiecka) pon.-niedz., 8:00-12:00

Osoba, od której pobierany będzie wymaz musi posiadać:

 • dowód osobisty – dokument niezbędny do identyfikacji danych,
 • maseczkę,
 • środek do dezynfekcji rąk – przed pobraniem należy zdezynfekować ręce.

Przed przyjazdem należy przepłukać usta przegotowaną wodą i nie jeść przynajmniej na 2-3 godziny przed pobraniem wymazu. Więcej informacji na temat przygotowania się do badania znajduje się

 

Jak przeprowadzany jest RT-qPCR

Skontaktuj się z nami

TESTY COVID – INFORMACJA

  telefon: +48 887 781 068  (pon.-pt., 8.00-16.00)

 

LABORATORIUM

Masz pytanie dotyczące swojego wyniku?

  telefon: +48 887 781 072 (pon.-pt., 9.00-16.30; sob.-nd.,9.00-12.00)
  e-mail: wyniki.covid@port.lukasiewicz.gov.pl

 

Oferta dla Pracodawców:

  e-mail: zapytania@port.lukasiewicz.gov.pl
Print Friendly, PDF & Email
plusfontminusfontreloadfont