Print Friendly, PDF & Email

Testy na COVID-19 w majówkę

W naszym punkcie pobrań przy ul. Mazowieckiej test na obecność wirusa SARS-CoV-2 można zrobić także w czasie majówki. W dni świąteczne pacjenci będą przyjmowani w stałych godzinach, między 8.00 a 12.00.

Osoby, które będą chciały przebadać się w kierunku COVID-19 w czasie długiego majowego weekendu, będą mogły to zrobić w punkcie walk-thru przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Będzie on otwarty 1., 2. i 3. maja, a wymazy do badań pobierane będą w godzinach 8.00-12.00.

Punkt przy ul. Mazowieckiej jest przeznaczony zarówno dla pacjentów prywatnych, jak i posiadających skierowania na testy refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Badanie można w nim zrobić bez kolejki, 7 dni w tygodniu.

Wyniki wydawane są do 36 h – w przypadku testów prywatnych i do 24 h – w przypadku badań ze skierowaniem NFZ. W tym punkcie nie wykonujemy testów ekspresowych i dla podróżnych (z wynikiem do 9h).

Uwaga: w dniach 1-3 maja nieczynne będą nasze punkty drive-thru:

– na terenie Łukasiewicz – PORT przy ul. Stabłowickiej

– w Porcie Lotniczym Wrocław przy ul. Granicznej.

Zapraszamy ponownie od wtorku, 4 maja.

W punktach wymazowych Łukasiewicz – PORT pobieramy próbki do testów wykonywanych wyłącznie metodą RT-qPCR. Wykrywają one materiał genetyczny koronawirusa i dzięki temu dają najbardziej wiarygodny wynik w kierunku zakażenia. Testy te są rekomendowane przez WHO i Narodowy Fundusz Zdrowia.

Szczegółową ofertę testów komercyjnych można znaleźć tutaj.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 30.04.2021
plusfontminusfontreloadfont