Print Friendly, PDF & Email

Testy na COVID-19 w długi weekend

Nasz punkt pobrań przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego będzie czynny w czasie długiego weekendu, w dniach 3-6 czerwca. Pacjenci mogą się zgłaszać na badanie codziennie, w godzinach 8.00-12.00.

W czasie długiego weekendu w dniach 3-6 czerwca test na obecność wirusa SARS-CoV-2 można będzie wykonać w naszym punkcie walk-thru na parkingu Urzędu Marszałkowskiego przy ul. Mazowieckiej. Wymazy będą w nim pobierane w stałych godzinach, od 8.00 do 12.00. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana.

Punkt przy ul. Mazowieckiej przeznaczony jest zarówno dla pacjentów prywatnych, jak i posiadających skierowania na testy refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Próbki do badań są w nim pobierane 7 dni w tygodniu.

Uwaga: w trakcie długiego weekendu:

– punkt drive-thru na terenie Łukasiewicz – PORT przy ul. Stabłowickiej 147 – będzie nieczynny,

– punkt drive-thru w Porcie Lotniczym Wrocław przy ul. Granicznej 190 – będzie działał w piątek 4 czerwca.

Zapraszamy od 8.00-12.00. W punkcie przy lotnisku można wykonać testy ekspresowe z wynikiem do 9 godzin (pobór materiału do tych badań odbywa się w godz. 8.00-9.00).

W punktach wymazowych Łukasiewicz – PORT pobieramy próbki do testów wykonywanych metodą RT-qPCR. Dzięki temu, że wykrywają one materiał genetyczny koronawirusa, dają najbardziej wiarygodny wynik w kierunku zakażenia. Testy te są rekomendowane przez WHO i Narodowy Fundusz Zdrowia oraz akceptowane przez wszystkie kraje jako dokument niezbędny podczas podróży zagranicznych.

Szczegółową ofertę testów komercyjnych można znaleźć tutaj.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 01.06.2021
plusfontminusfontreloadfont