Print Friendly, PDF & Email

Testy na COVID-19: sprawdź wynik online

Teraz wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 można poznać w jeszcze prostszy sposób. Uruchomiliśmy specjalną platformę, dzięki której pacjenci wykonujący badania w naszych punktach pobrań mogą sprawdzić swoje wyniki online.

Pacjenci, którzy wykonają test w kierunku COVID-19 w jednym z naszych punktów pobrań, mogą w prosty i wygodny sposób sprawdzić swój wynik. Wystarczy wejść na stronę dedykowanego serwisu i zalogować się, wpisując swój numer zlecenia otrzymany podczas badania oraz datę urodzenia. Zaświadczenie jest również gotowe do pobrania w formie pliku pdf.

Łukasiewicz – PORT prowadzi trzy punkty wymazowe we Wrocławiu:

  • punkt walk-thru przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, przeznaczony zarówno dla pacjentów posiadających skierowania na testy refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, jak i chcących wykonać badanie prywatnie. Punkt jest czynny 7 dni w tygodniu w godzinach 8.00-12.00.
  • dwa punkty drive-thru wykonujące wyłącznie testy komercyjne, czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-12.00:

– na Kampusie Pracze przy ul. Stabłowickiej 147 (wjazd od ul. Prackiej),

– w Porcie Lotniczym Wrocław, przy ul. Granicznej 190 (parking przed terminalem).

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą testów komercyjnych.

W laboratorium Łukasiewicz – PORT pobrane próbki badamy wyłącznie metodą RT-qPCR rekomendowaną przez WHO i NIZP – PZH. Dzięki temu, że wykrywa ona materiał genetyczny wirusa SARS-CoV-2, daje najbardziej wiarygodny wynik w kierunku zakażenia. Więcej o tej metodzie można przeczytać tutaj.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 07.05.2021
plusfontminusfontreloadfont