Print Friendly, PDF & Email

Testujemy w nowym punkcie walk-thru

9 kwietnia Łukasiewicz – PORT uruchomił kolejny punkt badań w kierunku COVID-19. Powstał w doskonałej lokalizacji przy ul. Mazowieckiej w centrum Wrocławia, działa 7 dni w tygodniu i jest przeznaczony przede wszystkim dla pacjentów ze skierowaniami NFZ.

Nowy punkt pobrań powstał we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego i Narodowym Funduszem Zdrowia. Znajduje się na parkingu przed siedzibą UMWD przy ul. Mazowieckiej i jest czynny codziennie, również w weekendy. Punkt jest przeznaczony przede wszystkim dla pacjentów posiadających skierowania na testy refundowane przez NFZ, jednak w miarę dostępności miejsc można w nim również wykonać badanie prywatne.

Nowy punkt ma formułę walk-thru, co oznacza, że można przyjść do niego pieszo. Wymazy do badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 pobierane są w godzinach 8.00 – 12.00.

Uwaga: dwa dotychczasowe punkty drive-thru prowadzone przez Łukasiewicz – PORT:

  • na terenie Kampusu Pracze (wjazd od ul. Prackiej),
  • w Porcie Lotniczym Wrocław przy ul. Granicznej 190 (parking B przed terminalem)

działają bez zmian i są w nich wykonywane wyłącznie testy komercyjne. Pacjenci mogą w nich korzystać z atrakcyjnych cen oraz wielu ofert specjalnych, m.in. pakietów dla rodzin i grup.

Łukasiewicz – PORT od wielu miesięcy angażuje się w walkę ze skutkami pandemii COVID-19, prowadząc laboratorium diagnostyczne, mobilne punkty pobrań oraz punkt szczepień. Nasze doświadczenie, nowoczesne zaplecze laboratoryjne oraz zespół wykwalifikowanych diagnostów i laborantów pozwoliły na rozszerzenie zakresu działalność i podjęcie współpracy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

W  laboratorium Łukasiewicz – PORT wykonujemy testy molekularne metodą RT-qPCR, które są rekomendowane przez WHO i NFZ, ponieważ dają najbardziej wiarygodne wyniki, czy w danym momencie w organizmie pacjenta obecny jest wirus. Nasz COVID LAB znajduje się na prowadzonej przez Ministerstwo Zdrowia liście laboratoriów diagnozujących w kierunku koronawirusa.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: apalus, Opublikowano: 09.04.2021
plusfontminusfontreloadfont