Print Friendly, PDF & Email

Szczepienia dla dzieci w wieku 12-15 lat

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat. Otrzymają one szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer.

7 czerwca 2021 r. wystawione zostały e-skierowania na szczepienie przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 12-15 lat. Szczepienia będą się odbywać na podobnych zasadach, jak w przypadku starszych nastolatków. Osobom poniżej 18 roku życia podawana jest szczepionka Comirnaty firmy Pfizer, która została zatwierdzona przez Europejska Agencje Leków (EMA) dla tej grupy wiekowej.

Uwaga: w przypadku osoby niepełnoletniej kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego musi podpisać rodzic lub opiekun prawny. Musi on być również obecny podczas zabiegu.

Dziecko można umówić na szczepienie:

  • przez e-rejestrację dostępną na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie,
  • przez ogólnokrajową (bezpłatną i całodobową) infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia pod numerem telefonu 989,
  • bezpośrednio w punktach, w których wykonywane są szczepienia.

Osoby, które wybrały punkt w Łukasiewicz – PORT, mogą się umówić na termin szczepienia, dzwoniąc pod numer 71 734 74 00, od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 do 16.00.

Punkt szczepień Łukasiewicz – PORT mieści się na terenie Kampusu Pracze (ul. Stabłowicka 147). Prosimy kierować się zgodnie z oznaczeniami prowadzącymi do punktu.

Na Kampus Pracze można dojechać pociągiem (do stacji Wrocław-Pracze), autobusami linii 101 i 103 (przystanek Pracze Odrzańskie – Stacja Kolejowa) oraz samochodem – na miejscu dostępny jest bezpłatny parking.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: apalus, Opublikowano: 08.06.2021
plusfontminusfontreloadfont