Print Friendly, PDF & Email

Szczepienia dla 16 i 17-latków

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla nastolatków w wieku 16 i 17 lat. Otrzymają oni szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer.

17 maja 2021 r. do Narodowego Programu Szczepień dołączyła kolejna grupa wiekowa. E-skierowania na szczepienie przeciw COVID-19 otrzymały nastolatki w wieku 16 i 17 lat. Młodzieży poniżej 18 roku życia podawana będzie szczepionka Comirnaty firmy Pfizer, która – jako jedyna – została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób w wieku 16+.

Uwaga: w przypadku osoby niepełnoletniej kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego musi podpisać rodzic lub opiekun prawny.

Nastolatka można umówić na szczepienie:

  • przez e-rejestrację dostępną na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie,
  • przez ogólnokrajową (bezpłatną i całodobową) infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia pod numerem telefonu 989,
  • bezpośrednio w punktach, w których wykonywane są szczepienia.

Osoby, które wybrały punkt w Łukasiewicz – PORT, mogą się umówić na termin szczepienia, dzwoniąc pod numer 71 734 74 00, od poniedziałku do piątku w godz. od 13.00 do 16.00.

Punkt szczepień Łukasiewicz – PORT mieści się na terenie Kampusu Pracze (ul. Stabłowicka 147).  

Na Kampus Pracze można dojechać pociągiem (do stacji Wrocław-Pracze), autobusami linii 101 i 103 (przystanek Pracze Odrzańskie – Stacja Kolejowa) oraz samochodem – na miejscu dostępny jest bezpłatny parking.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: apalus, Opublikowano: 18.05.2021
plusfontminusfontreloadfont