Print Friendly, PDF & Email

Studencki Nobel dla stypendysty PORT

Stypendysta Łukasiewicz – PORT ze Studenckim Noblem! Kacper Albin Prokop, student 5. roku chemii medycznej na Uniwersytecie Wrocławskim, otrzymał nagrodę w kategorii Nauk Przyrodniczych i Energetyki.

Studencki Nobel w kategorii nauk przyrodniczych i energetyki trafił w tym roku w ręce Kacpra Albina Prokopa. Jest on studentem 5. roku chemii medycznej na Uniwersytecie Wrocławskim oraz stypendystą w Zespole Badawczym Syntezy Zaawansowanych Materiałów w Centrum Inżynierii Materiałowej Łukasiewicz – PORT. Nagroda została przyznana w konkursie organizowanym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Jego głównym celem jest wyróżnianie ambitnych studentów osiągających sukcesy w obszarze nauki, sztuki i działalności społecznej.

W tym roku Studenckie Noble zostały rozdane po raz 13. Do finału konkursu zakwalifikowało się 86 studentów z całego kraju. Ich zgłoszenia oceniała Krajowa Komisja Konkursowa złożona z 33 profesorów polskich uczelni. Jurorzy wskazali zwycięzców w 9 kategoriach: Nauki techniczne, Sztuka, Dziennikarstwo i literatura, Nauki przyrodnicze i energetyka, Fizyka i astronomia, Medycyna i farmacja, Nauki społeczne, Nauki ekonomiczne, Działalność społeczna.

Kacper Albin Prokop otrzymał nagrodę w kategorii Nauki Przyrodnicze i energetyka. Tegoroczny laureat ma już na swoim koncie wiele sukcesów. W roku akademickim 2020/2021 otrzymał Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla studentów za znaczące osiągnięcia naukowe. Był również finalistą „Złotego Medalu Chemii” organizowanego przez Instytut Chemii Fizycznej PAN za najlepszą pracę licencjacką w dziedzinie chemii (2019 r.).

Z Łukasiewicz – PORT współpracuje od kilku lat. Odbywał tu praktyki i uczestniczył w projektach naukowych (m.in. finansowanych przez NCN i NCBiR). Obecnie w ramach stypendium naukowego pracuje w projekcie dotyczącym warstw 2D, tj. produkcji i analizy grafenu. W 2020 r. pełnił funkcję Chairmana pierwszej edycji Międzynarodowej Konferencji Prequel Symposium on Advanced Technologies and Materials (PreATAM 2020).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 27.05.2021
plusfontminusfontreloadfont