Print Friendly, PDF & Email

Punkt Pobrań Drive Thru już działa

Chcesz szybko i bezpiecznie przebadać się w kierunku koronawirusa? Od dziś możesz skorzystać z Punktu Pobrań Drive Thru na terenie Łukasiewicz – PORT. Badanie trwa zaledwie kwadrans, wykonasz je bez wysiadania z auta, a wynik otrzymasz już po 24 godzinach.

UWAGA: w chwili obecnej Punkt Pobrań Drive – Thru jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych pacjentów. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Próbki pobieramy od pon. do pt. w godz. od 8.00 do 12.00.

W Łukasiewicz – PORT uruchomiono właśnie Punkt Pobrań Drive Thru, w którym łatwo i szybko można poddać się badaniu na obecność koronawirusa. Dojazd do punku zlokalizowanego na Kampusie Pracze możliwy jest od ulicy Prackiej. Wymazy pobierane są codziennie – konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja telefoniczna pod numerem telefonu 887 781 072 lub 71 734 73 89 (rejestracja w godz. od 8.00 do 16.00)  lub całodobowo pod adresem: covid_rejestracja@port.lukasiewicz.gov.pl.

Badanie trwa zaledwie kwadrans – w pierwszym etapie personel punktu przeprowadza krótki wywiad niezbędny do uzupełnienia dokumentacji medycznej, prosi pacjenta o zdezynfekowanie rąk i, po ściągnięciu przez niego maseczki, specjalną szpatułką pobiera wymaz z gardła lub nosogardzieli. Tak przygotowana próbka zostaje zabezpieczona w specjalnym pojemniku i przekazana do naszego Laboratorium Diagnostycznego COVID LAB, które zostało wpisane na listę laboratoriów COVID-19 prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia. Badanie odbywa się z zachowaniem najwyższego reżimu sanitarnego, a pacjent przez cały czas pozostaje w samochodzie.  

Badanie wykonujemy metodą RT-qPCR, jedną z najbardziej sprawdzonych i polecanych przez WHO technik diagnostycznych w kierunku koronawirusa. Dzięki niej jesteśmy w stanie zweryfikować czy w danej chwili w organizmie pacjenta obecny jest wirus SARS-CoV-2. Wyniki  dostępne są zazwyczaj po 24 godzinach, nie dłużej niż  wciągu 48 godzin.

Więcej informacji na temat szybkich testów genetycznych w kierunku koronawirusa znajdziecie na naszej stronie. Tam też najważniejsze dane o tym, jak przygotować się do badania.

Wszystkim zainteresowanym przypominamy, że Łukasiewicz – PORT oferuje również testy diagnostyczne w kierunku na koronowariusa dla pracodawców, podmiotów z sektora publicznego (na preferencyjnych warunkach) i podmiotów leczniczych (realizujemy testy refundowane przez NFZ rejestrowane w ramach ogólnopolskiego systemu EWP). Więcej informacji na ten temat tutaj.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: apalus, Opublikowano: 21.07.2020
plusfontminusfontreloadfont