Print Friendly, PDF & Email

Punkt drive-thru na lotnisku we Wrocławiu

Łukasiewicz – PORT wspólnie z Portem Lotniczym Wrocław uruchamia Punkt Pobrań w formule drive-thru. Od poniedziałku 23 listopada będą mogli korzystać z niego nie tylko pasażerowie, lecz także zainteresowani wrocławianie i mieszkańcy regionu.

To już drugi punkt pobrań drive-thru uruchomiony od początku pandemii przez Łukasiewicz – PORT. Pierwszy działa od lipca na Praczach Odrzańskich (wjazd od ulicy Prackiej) i cieszy się sporą popularnością. Punkt na lotnisku będzie korzystał z najlepszych praktyk zebranych w trakcie jego funkcjonowania.

Niecodzienne sytuacje wymagają nieszablonowego podejścia. Dzisiaj łączymy zespół wykwalifikowanych pracowników, doświadczenie zdobyte w trakcie pandemii i nowoczesną infrastrukturę laboratoryjną Łukasiewicz – PORT z możliwościami, jakie daje nam wrocławskie lotnisko. Cieszymy się na tę współpracę, bo dzięki niej wszyscy zainteresowani – wrocławianie, ale i mieszkańcy regionu – zyskują możliwość pewnej, szybkiej i bezpiecznej diagnostyki w kierunku koronawirusa – mówi Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz – PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii.

Pierwsi zainteresowani będą mogli skorzystać z punktu na wrocławskim lotnisku już w poniedziałek 23 listopada. Próbki będą pobierane od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 12.00. Testy wykonuje się metodą Real Time-qPCR, jedną z najbardziej sprawdzonych i polecanych przez WHO genetycznych technik diagnostycznych w kierunku koronawirusa. Badanie pozwala zweryfikować czy w danej chwili w organizmie pacjenta obecny jest wirus SARS-CoV-2. Wyniki wydawane są do 48 godzin. Koszt badania to 435 zł brutto. Możliwe jest tłumaczenie wyniku na język angielski (50 zł brutto).

Punkt pobrań Łukasiewicz – PORT na wrocławskim lotnisku znajduje się na parkingu B – wjazd na parking znajduje przed głównymi szlabanami parkingowymi. Osoby poddające się testom, które wjadą na teren terminalu, nie będą ponosić opłaty parkingowej. Bilety są walidowane w punkcie pobrań.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o ultraczułych testach genetycznych w kierunku koronawirusa oferowanych w naszych punktach pobrań drive-thru odwiedź tę stronę. Tam znajdziesz też informacje, jak przygotować się do badania.

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: apalus, Opublikowano: 20.11.2020
plusfontminusfontreloadfont