Print Friendly, PDF & Email

Punkt Drive Thru czynny dłużej

Punkt Pobrań Drive Thru wydłuża godziny przyjęć pacjentów. Od poniedziałku (7 września) próbki pobieramy od godz. 8.00 do 12.00. Po godz. 10.00 nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja.

UWAGA: w chwili obecnej Punkt Pobrań Drive – Thru jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych pacjentów. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Próbki pobieramy od pon. do pt. w godz. od 8.00 do 12.00.

Uruchomiony w lipcu Punkt Pobrań Drive Thru w Łukasiewicz – PORT cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Dolnego Śląska. Od poniedziałku (7 września) będzie działał w nowych, wydłużonych godzinach. Pobór materiału możliwy będzie od pon. do pt. w godzinach od 8.00 do 12.00.

Pacjenci będą przyjmowani w dwóch turach. W przypadku osób, które chcą poddać się badaniu do godz. 10.00 konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Na pobranie można umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 887 781 072 lub 71 734 73 89 (rejestracja w dni robocze w godz. od 8.00 do 16.00)  lub całodobowo pod adresem: covid_rejestracja@port.lukasiewicz.gov.pl. Każdy pacjent otrzyma potwierdzenie daty i godziny pobrania.

Po godz. 10.00 przyjmowani będą wszyscy zainteresowani pacjenci. W ich przypadku wcześniejsza rejestracja nie będzie wymagana. Dojazd do punku zlokalizowanego na Kampusie Pracze możliwy jest wyłącznie od ulicy Prackiej.

Jak wygląda badanie?    
Badanie trwa zaledwie kilka minut – w pierwszym etapie personel punktu przeprowadza krótki wywiad niezbędny do uzupełnienia dokumentacji medycznej, prosi pacjenta o zdezynfekowanie rąk i, po ściągnięciu przez niego maseczki, specjalną szpatułką pobiera wymaz z gardła lub nosogardzieli. Tak przygotowana próbka zostaje zabezpieczona w specjalnym pojemniku i przekazana do naszego Laboratorium Diagnostycznego COVID LAB, które zostało wpisane na listę laboratoriów COVID-19 prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia. Badanie odbywa się z zachowaniem najwyższego reżimu sanitarnego, a pacjent przez cały czas pozostaje w samochodzie.

Badanie wykonujemy metodą RT-qPCR, jedną z najbardziej sprawdzonych i polecanych przez WHO technik diagnostycznych w kierunku koronawirusa. Dzięki niej jesteśmy w stanie zweryfikować czy w danej chwili w organizmie pacjenta obecny jest wirus SARS-CoV-2. Wyniki dostępne są nie dłużej niż w ciągu 48 godzin. Możliwe jest ich tłumaczenie na język angielski.

Więcej informacji na temat szybkich testów genetycznych w kierunku koronawirusa znajdziecie na naszej stronie. Tam też najważniejsze informacje o tym, jak przygotować się do badania.

Łukasiewicz – PORT oferuje również testy diagnostyczne w kierunku na koronowariusa dla pracodawców, podmiotów z sektora publicznego (na preferencyjnych warunkach) i podmiotów leczniczych (realizujemy testy refundowane przez NFZ rejestrowane w ramach ogólnopolskiego systemu EWP). Więcej informacji na ten temat tutaj.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 07.09.2020
plusfontminusfontreloadfont