Punkt Drive Thru: bez rejestracji
Punkt Pobrań Drive Thru przy Łukasiewicz – PORT jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych pacjentów. Na badania nie trzeba się już umawiać – wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Próbki pobieramy od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 12.00.
Uruchomiony w Łukasiewicz – PORT Punkt Pobrań Drive Thru cieszy się sporym zainteresowaniem mieszkańców Dolnego Śląska. Pobór materiału możliwy jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00. Na badania nie trzeba się już umawiać – wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Dojazd do punku zlokalizowanego na Kampusie Pracze możliwy jest od ulicy Prackiej.
Jak wygląda badanie?
W pierwszym etapie personel punktu przeprowadza krótki wywiad niezbędny do uzupełnienia dokumentacji medycznej, prosi pacjenta o zdezynfekowanie rąk i, po ściągnięciu przez niego maseczki, specjalną szpatułką pobiera wymaz z gardła lub nosogardzieli. Tak przygotowana próbka zostaje zabezpieczona w specjalnym pojemniku i przekazana do naszego Laboratorium Diagnostycznego COVID LAB, które zostało wpisane na listę laboratoriów COVID-19 prowadzoną przez Ministerstwo Zdrowia. Badanie odbywa się z zachowaniem najwyższego reżimu sanitarnego, a pacjent przez cały czas pozostaje w samochodzie.
Badanie wykonujemy metodą RT-qPCR, jedną z najbardziej sprawdzonych i polecanych przez WHO technik diagnostycznych w kierunku koronawirusa. Dzięki niej jesteśmy w stanie zweryfikować czy w danej chwili w organizmie pacjenta obecny jest wirus SARS-CoV-2. Wyniki wydawane są do 48 godzin. Możliwe jest tłumaczenie na język angielski.
Więcej informacji na temat szybkich testów genetycznych w kierunku koronawirusa znajdziecie na naszej stronie. Tam też najważniejsze informacje o tym, jak przygotować się do badania.
Łukasiewicz – PORT oferuje również testy diagnostyczne w kierunku na koronowariusa dla pracodawców, podmiotów z sektora publicznego (na preferencyjnych warunkach) i podmiotów leczniczych (realizujemy testy refundowane przez NFZ rejestrowane w ramach ogólnopolskiego systemu EWP). Więcej informacji na ten temat tutaj.
Autor: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 22.10.2020