Print Friendly, PDF & Email

PreATAM2020: poznaj naszych gości

Prof. Anja-Verena Mudring, prof. Mark Rümmeli i prof. Georges Boulon – to tylko trzech z dziewięciu cenionych naukowców zaproszonych w roli prelegentów na preATAM2020. Zgłoszenia do udziału w organizowanym przez nas sympozjum online trwają do 7 października. Do tego czasu można wgrywać abstrakty. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Sympozjum preATAM2020 będzie doskonałą okazją, by od wybitnych znawców tematu dowiedzieć się, na czym obecnie swoją uwagę koncentruje światowe środowisko inżynierii materiałowej. Podczas wydarzenia swoje osiągnięcia zaprezentują profesorowie i doktorzy z wiodących instytutów naukowych z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych, specjalizujący się w tematyce wydajnych materiałów optycznych, warstw 2D i zminiaturyzowanych urządzeń fotonicznych.

Wśród zaproszonych prelegentów znalazła się m.in. prof. Anja-Verena Mudring, która na Wydziale Chemii Materiałów i Środowiska Uniwersytetu Sztokholmskiego zajmuje się m.in. zieloną chemią i badaniami związków metali ziem rzadkich. Od lat pracuje nad rozwojem nowych, przyjaznych dla środowiska materiałów o szerokim spektrum zastosowań, w tym w luminescencji. Profesor od 2019 roku pozostaje członkiem Rady Instytutu Łukasiewicz – PORT, dlatego tym bardziej cieszymy się, że przyjęła nasze zaproszenie do grona prelegentów. Jej wykład zainauguruje sympozjum preATAM2020. Jej wystąpienie uzupełnią wykłady prof. Gerda Meyera oraz prof. Luisa Carlosa.

Wśród prelegentów z pewnością należy wymieć prof. Marka H. Rümmelego, który obecnie wykłada w College of Energy & Materials Innovations (SIEMIS) na Uniwersytecie Soochow w Chinach. Środowisku naukowemu dał się poznać jako autor wielu artykułów publikowanych w wiodących czasopismach naukowych, w tym „Science” and „Nature Nanotechnology”. Do obszaru jego zainteresowań zalicza się synteza nanomateriałów i inżynieria materiałowa. Wykład profesora zamknie drugi dzień sympozjum.

Trzeciego dnia warto z pewnością zwrócić uwagę na wystąpienie prof. George’a Boulona, który wykładał na uniwersytetach we Francji, USA i Japonii.  Jego główne zainteresowania są ukierunkowane badania strukturalne i spektroskopowe nieorganicznych materiałów optycznych domieszkowanych pierwiastkami d- i f- w postaci monokryształów, przezroczystych ceramik oraz szkieł do potencjalnymi zastosowania w laserach, luminoforach, scyntylatorach. Warto podkreślić, że profesor jest laureatem tytułu Doktor honoris causa trzech Uniwersytetów w tym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Każdego dnia, poza prelekcjami, przewidziano również wirtualną sesję posterową, w ramach której autorzy będą omawiali swoje postery i rywalizowali o atrakcyjne nagrody. Z uwagi na liczne prośby właśnie wydłużyliśmy możliwość wgrywania abstraktów – termin mija 7 października 2020.

Zgłoszenia na konferencję przyjmowane są do 7 października. Pełna lista zaproszonych prelegentów dostępna jest tutaj: https://atam.port.org.pl/program/invited/. Link do transmisji zostanie przekazany zalogowanym użytkownikom.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 01.10.2020
plusfontminusfontreloadfont