Print Friendly, PDF & Email

PORT POWRÓCIŁ NA KONFERENCJĘ IMPACT

W dniach 21-22 maja 2019 PORT ponownie jest partnerem konferencji Impact, ale po raz pierwszy jako Instytut Sieci Badawczej Łukasiewicz. W tegorocznej edycji tego jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej bierze udział ok. 6000 uczestników, w tym ponad 100 przedstawicieli Łukasiewicza. Dr Andrzej Dybczyński, Dyrektor PORT, jest jednym z mówców Impactu ’19 w Krakowie.

Instytuty Łukasiewicza razem na konferencji
Impact to kluczowe w naszym regionie wydarzenie, gromadzące przedstawicieli rozwijających się start-upów, wielkiego przemysłu innowacyjnego i środowiska naukowego. Dlatego jest doskonałym miejscem, by przedstawić uczestnikom Sieć Badawczą Łukasiewicz, której działania koncentrują się na wzmacnianiu współpracy polskiej nauki z biznesem. Ta trzecia co do wielkości narodowa sieć badawcza prezentuje się zarówno podczas prezentacji i dyskusji, jak i we wspólnej strefie dla 6 grup i łącznie 38 Instytutów Sieci.

Przedstawiciele Sieci jako prelegenci
Podczas sesji otwierającej Impact Jarosław Gowin, Wiceprezes Rady Ministrów i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Piotr Dardziński, Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz opowiedzieli o wprowadzonych innowacjach dla gospodarki, w szczególności zaś o roli powołanej w kwietniu Sieci we wzmacnianiu współpracy instytutów z biznesem. Inni przedstawiciele Sieci uczestniczyli w ścieżce tematycznej „Science to Business”. Wiceprezes Marcin Kraska opowiedział o dążeniu do doskonałości w działaniu przez pryzmat metodologii i organizacji Sieci. Wiceprezes Michał Janasik uczestniczył w dyskusji panelowej „National science networks. What is next?” z udziałem przedstawicieli najważniejszych sieci badawczych w Europie: Antti Vasara (VTT Finland) i Lothara Krolla (Fraunhofer IWU). Andrzej Dybczyński (Dyrektor PORT) rozmawiał zaś na temat „Boosting biomedical innovation in Poland” z Robertem Neymannem, Prezesem Zarządu Biotonu.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Bartosz Solarewicz, Opublikowano: 21.05.2019
plusfontminusfontreloadfont