PORT NA KONGRESIE 590
W dniach 15-16 listopada w Jasionce koło Rzeszowa odbędzie się trzecia edycja Kongresu 590 – jednego z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych w Polsce, które gromadzi przedstawicieli biznesu, nauki, polityki i legislacji. Na jego program złożą się liczne debaty, dyskusje panelowe i warsztaty. W czwartek 15 listopada w panelu „Nauka skazana na biznes” weźmie udział Piotr Dytko, Prezes Zarządu PORT.
Kongres 590 to arena wymiany myśli, poglądów i doświadczeń polskich przedsiębiorców, menedżerów, polityków, naukowców oraz ekspertów ekonomicznych. Stanowi przestrzeń do działań na rzecz rozwoju gospodarczego w oparciu o rosnącą rolę polskiego kapitału. To już trzecia edycja tego wydarzenia, którego nazwa zawiera cyfry, od których zaczynają się kody kreskowe produktów zarejestrowanych w Polsce firm. Kongres objął swoim Patronatem Honorowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Gospodarzem będzie po raz kolejny G2A Arena w Jasionce koło Rzeszowa.
Kongres, wspólnie z przedsiębiorcami i ekspertami wiodących branż, ma zmieniać polską gospodarkę. Na jego program złożą się liczne debaty, dyskusje panelowe i warsztaty. Zostały one podzielone na kilkanaście bloków tematycznych: Gospodarka i ekonomia, Inwestycje, Biznes i przedsiębiorczość, Nowe technologie, Handel i eksport, Energetyka i polityka środowiskowa, Potencjał 590, Społeczeństwo, System podatkowy, NBP i KNF na straży stabilności systemu finansowego w Polsce, Forum Partnerów, Strefa Debat, Europa Środkowo-Wschodnia – region pierwszej prędkości, Narodowa Rada Rozwoju, Forum Polskiego Futbolu, Sesje specjalne oraz Scena MŚP.
Piotr Dytko, Prezes Zarządu PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii, weźmie udział w panelu „Nauka skazana na biznes”. Pozostałymi prelegentami będą: Jarosław Gowin (Wicepremier Rady Ministrów, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego), Adam Góral (Prezes Zarządu Asseco Poland S.A.), Katarzyna Walczyk-Matuszyk (Zastępca Dyrektora ds. Innowacji w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE), Sławomir Wiak (Rektor Politechniki Łódzkiej), Izabela Żmudka (Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju) oraz Tomasz Nocuń (Dyrektor ds. Inwestycji i Rozwoju w Selvita S.A.). Celem panelu będzie uzyskanie odpowiedzi na pytania, czy w dzisiejszych czasach nauka może funkcjonować w oderwaniu od przemysłu, co jest konieczne do tego, aby doszło do wdrożenia naukowych projektów w biznesie i jakie są główne założenia Konstytucji dla Nauki, której jednym z priorytetów jest poprawa efektywności współpracy naukowców z sektorem przemysłu. Panel ten rozpocznie się w sali A w czwartek 15 listopada o godz. 14.50, jako część bloku 1 – „Gospodarka i ekonomia”.
PORT będzie również obecny na kongresie w części wystawienniczej (na stoisku wspólnym z: Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Ośrodkiem Przetwarzania Informacji, Narodową Agencją Wymiany Akademickiej oraz Instytutem Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk – Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych Unii Europejskiej).
Szczegóły na stronie kongresu: www.kongres590.pl
Skrócona agenda: www.kongres590.pl/program/agenda
Program w blokach tematycznych: www.kongres590.pl/program
Autor: Bartosz Solarewicz, Opublikowano: 14.11.2018