Print Friendly, PDF & Email

PORT I SENSDX W STACJI EURONEWS

Odcinek programu TV „Smart Regions” w stacji Euronews, poświęcony start-upowi SensDx, który stale współpracuje z PORT, będzie można obejrzeć od 24 do 30 stycznia. Twórcy odcinka zrealizowali większość zdjęć na terenie naszego kampusu i gościli m.in. w Laboratorium Mikrobiologii PORT.

SensDx i współpraca z PORT
SensDx to dynamicznie rozwijający się start-up, działający w obszarze diagnostyki medycznej. Opracowuje i rozwija technologię testów diagnostycznych dla ludzi i zwierząt, które precyzyjnie, w warunkach domowych, wykrywają rodzaje określonych patogenów. Stałym współpracownikiem SensDx jest zespół Laboratorium Mikrobiologii PORT z jego kierownikiem dr Adamem Junką, który także wziął udział w nagraniu.

„Smart Regions” w Euronews
„Smart Regions” zabiera widza w podróż po Europie, odwiedzając miasta i miasteczka, gdzie projekty Polityki Spójności zmniejszają regionalne dysproporcje i przynoszą realne, namacalne korzyści wspólnotom w obrębie Unii Europejskiej.

zapowiedź programu

Ten odcinek programu „Smart Regions” prezentowany będzie na kanale telewizyjnym Euronews od czwartku 24 stycznia do środy 30 stycznia. Planowane godziny emisji można znaleźć w poniższej tabeli.

Euronews: Smart Regions - schedule

Euronews: Smart Regions – schedule

Więcej o…
Laboratorium Mikrobiologii: https://www.port.org.pl/pl/laboratorium/laboratorium-mikrobiologii/
SensDX: https://sensdx.eu/pl/
„Smart Regions”: https://www.euronews.com/programs/smart-regions

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Bartosz Solarewicz, Opublikowano: 23.01.2019
plusfontminusfontreloadfont