Polski Ośrodek Rozwoju Technologii Partnerem InnoSHARE 2018
4 edycja Kongresu innoSHARE’18 rozpocznie się już 27 czerwca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Po raz kolejny wydarzenie połączy naukę, innowacje i biznes oraz poruszy kwestie związane z ekspansją polskich firm i startupów na rynki zagraniczne. W tym roku Polski Ośrodek Rozwoju Technologii został oficjalnym Partnerem Kongresu.
Trzy dni Kongresu będą wypełnione panelami dyskusyjnymi, prezentacjami i wystąpieniami (impactTALK+, INTERview, imacptSPEECH, startupPITCH), w trakcie których swoją wiedzą i doświadczeniem podzieli się 100 wybitnych ekspertów z Polski i zagranicy. Pierwszy dzień zostanie poświęcony głównie tematyce internacjonalizacji startupów i nauki oraz współpracy z młodą Polonią. Odbędzie się także warsztat dla startupów oraz spin-offów. Drugi dzień to dyskusje dotyczące współpracy firm z naukowcami. Przedstawione zostaną przykłady rozwoju działów R&D i sposoby komercjalizacji badań zagranicą.
Ostatniego dnia odbędzie się BIOTECH Forum, podczas którego przewidziane są liczne dyskusje panelowe. W jednej z nich pod nazwą BIOTECH COMMERCIALIZATION, START-UPS, GLOBAL BIOTECH INTERACTIONS, ROLE OF CLINICAL DATA IN HEALTHCARE OF THE FUTURE (ENG) weźmie udział m.in. prezes zarządu PORT Piotr Dytko. Partnerami w dyskusji będą również:
- George Jackowski, M.D. – TransAtlantic Biotechnologies (Canada)
- Alan Kozikowski Ph.D. – CEO at StarWise Therapeutics LLC. (Chicago, USA)
- Mirosław Janowski, M.D. Ph.D. – John Hopkins University (Baltimore, USA)
- Marek Tyl M.Sc. Ph.D. – Founder & CEO at Innovation Forum (Cambridge, UK)
- Anna Wójcicka Ph.D. – Warsaw Genomics (Poland)
- Magdalena Marciniak – Business Alliance Manager, Selvita S.A. (Poland)
- Aleksander Sowa Ph.D. – Roche Polska (Poland)
Panel będzie poświęcony komercjalizacji wyników badań w obszarze związanym z biotechnologią.
Podczas Kongresu spotkają się przedstawiciele różnych sektorów i branż np. nowych materiałów, kosmosu, elektroniki, biotechnologii czy sztucznej inteligencji. Do uczestnictwa w Kongresie zaproszeni są m.in. startupy i spin-offy, przedsiębiorcy i inwestorzy, młodzi naukowcy, doktoranci i studenci z kół naukowych, instytucje otoczenia nauki i biznesu czy też administracja publiczna wspierająca rozwój innowacji. Zaproszeni są wszyscy, którzy w jakimkolwiek stopniu interesują się badaniami i rozwojem- biznesowo, naukowo-innowacyjnie.
Autor: Klaudia Piątek, Opublikowano: 22.06.2018