Początek współpracy z LG Electronics
Właśnie otworzyła się nowa perspektywa współpracy między południowokoreańskim przemysłem a polską nauką. 4.11.2019 we Wrocławiu podpisano list intencyjny między spółką LG Electronics a instytutem ŁUKASIEWICZ – PORT. Deklarują one chęć współpracy w dziedzinie inżynierii materiałowej, a następstwem listu będzie pierwsza umowa dotycząca badań. ŁUKASIEWICZ – PORT zapewni LG Electronics długoterminowe zaawansowane usługi badawcze, wzmacniając pozycję LG jako globalnego lidera nowych technologii.
Celem listu intencyjnego jest stworzenie długofalowego, strategicznego partnerstwa pomiędzy LG Electronics a instytutem Sieć Badawcza Łukasiewicz – PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii. Jedną z jego form będzie wsparcie analityczne klastra LG zlokalizowanego w aglomeracji miejskiej Wrocławia; inna obejmie współpracę w badaniach zaawansowanych materiałów i urządzeń. Globalny gigant branży elektronicznej i jeden z wiodących instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz podpiszą wkrótce końcową umowę.
Nowy, potężny partner
LG Electronics to globalny innowator technologii i wytwarzania, działający w 140 miejscach z personelem liczącym ponad 70.000 pracowników na całym świecie. Mając globalną sprzedaż za 2018 r. w wysokości 54,4 miliarda USD, LG składa się z 5 firm – Home Appliance & Air Solution (sprzęt AGD i klimatyzacja), Home Entertainment (sprzęt RTV), Mobile Communications (telefony komórkowe), Vehicle Component Solutions (systemy i rozwiązania dla pojazdów) and Business Solutions (rozwiązania biznesowe). LG to wiodący producent telewizorów, lodówek, klimatyzatorów, pralek i urządzeń mobilnych na świecie, wliczając wysokiej klasy sprzęty produkty LG SIGNATURE i LG ThinQ ze sztuczną inteligencją.
Sieć rozszerza współpracę z Koreą
– Łukasiewicz jako 3 największa sieć badawcza w Europie ma ambicję by współdziałać z liderami w swoich branżach i efektywnie transferować unikatową wiedzę polskich naukowców do światowej gospodarki. Cieszę się, że do grona globalnych firm, które dostrzegły potencjał naszego instytutu ŁUKASIEWICZ – PORT, dołącza LG Electronics. To kolejny przedstawiciel przemysłu koreańskiego, z którym rozwijać będziemy nowatorskie rozwiązania. Nasza obecna współpraca z rynkiem koreańskim obejmuje już takie zagadnienia jak robotyka, life science czy wytwarzanie, ale obszarów do współpracy jest o wiele więcej i zaufanie, które budujemy dzisiaj, na pewno będzie procentować w przyszłości – powiedział Piotr Dardziński, Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz. Dla tej polskiej publicznej sieci B+R, składającej się z 38 instytutów, jednym z głównych priorytetów jest oferowanie zróżnicowanych usług przemysłowi, zarówno krajowemu, jak i zagranicznemu.
Instytut na miarę potrzeb biznesu
Specyfika instytutu ŁUKASIEWICZ – PORT pozwala mu podejmować wspólne działania w dwóch ważnych obszarach współpracy między nauką a biznesem – w dziedzinie inżynierii materiałowej oraz w biotechnologii. Instytut zdobył już zaufanie takich kluczowych graczy biotechnologicznych jak Roche, Pfizer czy Amgen.
– Nasze sukcesy w tworzeniu przymierzy badawczych z takimi wielkimi firmami jak LG Electronics są kwestią zorientowanego na biznes podejścia do partnerów oraz naszej wiarygodności – tłumaczył Andrzej Dybczyński, Dyrektor ŁUKASIEWICZ – PORT. – Zdolność instytutu do zostania dostawcą kompleksowych, ale zintegrowanych usług kilku różnych laboratoriów jest na pewno jednym z naszych atutów. Innym jest elastyczne podejście, umożliwiające nam adekwatne odpowiadanie nie tylko na specyfikę międzynarodowych korporacji, ale też na szczególne potrzeby danego partnera. Cieszymy się, że dzisiejsze wydarzenie jasno dowodzi naszego potencjału do tworzenia znaczących wartości dla naszych partnerów biznesowych.
Autor: Bartosz Solarewicz, Opublikowano: 06.11.2019