Print Friendly, PDF & Email

OSRAM i Fundacja PORT: razem dla edukacji

Z radością informujemy o nawiązaniu współpracy między Fundacją PORT i firmą OSRAM, dzięki której na terenie kampusu Łukasiewicz – PORT powstanie nowoczesne laboratorium edukacyjne.

W ramach projektu OSRAM pomoże w przygotowaniu edukacyjnego laboratorium mikroelektroniki i fotoniki, służącego   popularyzacji  tych gałęzi nauki wśród szerokiej publiczności. Organizowane w nim zajęcia i warsztaty skierowane będą przede wszystkim do młodych odbiorców: studentów, doktorantów oraz młodzieży  i dzieci. W ich realizację zaangażowani będą eksperci z Łukasiewicz – PORT.

Jednym z celów statutowych Fundacji PORT jest prowadzenie działalności naukowej, edukacyjnej i popularyzatorskiej w zakresie przedsięwzięć badawczo-rozwojowych, a także rozwijanie uzdolnień i umiejętności dzieci, młodzieży i studentów – mówi prof. dr hab. Detlef Hommel, Prezes Zarządu Fundacji PORT. – Wsparcie firmy OSRAM to dla nas ogromna szansa na rozwój i jednocześnie duże zobowiązanie.

Fundacja Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii jest organizacją pozarządową, której program obejmuje m.in. rozwój współpracy naukowej oraz wsparcie inicjatyw, projektów i przedsięwzięć mających na celu wzrost zainteresowania wskazanymi dziedzinami naukowymi i rozpowszechnianie wiedzy o nich. Prowadzi swoją działalność na terenie Kampusu Pracze.

OSRAM to działająca na całym świecie firma, zajmująca się opracowywaniem, produkcją i sprzedażą komponentów optoelektronicznych oraz systemów i opraw LED. Projekt realizowany wspólnie z Fundacją PORT jest częścią aktywności przedsiębiorstwa w ramach programu IPCEI (Important Projects of Common European Interest).

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 24.02.2021
plusfontminusfontreloadfont