Print Friendly, PDF & Email

Nowość: testy antygenowe w ofercie

Łukasiewicz – PORT wprowadza do oferty szybkie testy antygenowe na obecność wirusa SARS-CoV-2. Ich wyniki stanowią dokument ułatwiający podróżowanie w czasie pandemii bez konieczności odbywania kwarantanny. Na badanie nie trzeba się rejestrować.

Łukasiewicz – PORT rozszerzył swoją ofertę diagnostyki w kierunku COVID-19 o szybkie testy antygenowe, czyli testy wykrywające obecność białek wirusa (antygenów) w pobranej od pacjenta próbce. Oferta dostępna jest od 12 lipca.

Wykonywane w naszym laboratorium diagnostycznym testy spełniają najwyższe światowe standardy jakościowe, dzięki czemu zostały dopuszczone do stosowania przez Europejski Komitet ds. Bezpieczeństwa Zdrowotnego.

Testy BIOCREDIT COVID-19 Ag znajdują się na tzw. common list, czyli europejskiej wspólnej liście szybkich testów antygenowych, a także na europejskiej liście wzajemnie uznawanych szybkich testów. Oznacza to, że ich wyniki pozwalają pacjentom na posługiwanie się tzw. „zielonym certyfikatem” (Unijnym Certyfikatem COVID) – dokumentem ułatwiającym przemieszczanie się w trakcie pandemii. Ujemny wynik takiego testu umożliwia przekroczenie granicy i zwalnia z konieczności odbycia kwarantanny.

  • Wymazy do testów antygenowych pobieramy w punkcie drive-thru na terenie Kampusu Pracze (ul. Stabłowicka 147, Wrocław), od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-12.00.
  • Wyniki dostępne są w dniu badania po godzinie 12.30. Pacjenci mogą je sprawdzić i pobrać w formie pliku pdf na specjalnej platformie internetowej.
  • Wykonanie testu antygenowego na obecność wirusa SARS-CoV-2 z wynikiem w j. polskim to koszt 120 zł, wynik z tłumaczeniem na j. angielski – 150 zł.
  • Na badanie nie trzeba się rejestrować.

Jednocześnie w naszym laboratorium nadal wykonywane są testy RT-qPCR, które wykrywają materiał genetyczny wirusa w badanej próbce i dają najbardziej wiarygodny wynik w kierunku zakażenia. Testy te nazywane są złotym standardem diagnostyki w kierunku COVID-19 i są rekomendowane przez Ministerstwo Zdrowia i WHO.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: apalus, Opublikowano: 09.07.2021
plusfontminusfontreloadfont