Print Friendly, PDF & Email

Łukasiewicz – PORT szuka Liderów

W najbliższy czwartek organizujemy już 4. w tym roku międzynarodowy panel ekspercki, który wyłoni przyszłych Liderów Zespołów Badawczych do naszego Centrum Inżynierii Materiałowej. Wspólnie z wybitnymi ekspertami ocenimy trzy kandydatury naukowców z Niemiec, Holandii i Włoch.

Co łączy kandydatów ubiegających się o stanowisko Principal Investigator w  naszym Instytucie? Wszyscy są wybitnymi ekspertami w swojej dziedzinie. Prowadzą innowacyjne i konkurencyjne badania, w których osiągają ponadprzeciętne wyniki. Podczas panelu zaproponują własne programy badawcze, które – w ramach powołanych i kierowanych przez siebie Zespołów Badawczych – będą  realizować w przyszłości w Centrum Inżynierii Materiałowej w Łukasiewicz – PORT.

Oceną kandydatur, poza ekspertami wewnętrznymi z naszego Instytutu, zajmą się wybitni profesorowie, z Polski i ze świata: prof. Georges Boulon, prof. Stefan Lis, prof. Tadeusz Suski i prof. Bruno Viana. Wsparcie tak doświadczonych ekspertów jest dla nas kluczowe – na etapie rekrutacji pozwala zapraszać do współpracy najlepszych naukowców, a w przyszłości – daje gwarancję merytorycznej oceny postępów i efektów prac nowopowstałych  zespołów, i to z perspektyw światowej nauki.

Łukasiewicz – PORT intensywnie rekrutuje najbardziej pożądanych ekspertów – przyszłych Liderów Zespołów Badawczych. W tym roku zorganizowaliśmy już trzy panele z udziałem ekspertów, rekrutując nowych Liderów do Centrum Nauk o Życiu i Biotechnologii. Wciąż trwają rozmowy z kolejnymi kandydatami.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: apalus, Opublikowano: 18.11.2020
plusfontminusfontreloadfont