Print Friendly, PDF & Email

Łukasiewicz – PORT łowi Liderów

2 panele eksperckie, 6 wybitnych kandydatów z całego świata, autorskie projekty badawcze – to przepis Łukasiewicz – PORT na rozwój Centrum Nauk o Życiu i Biotechnologii. Już w piątek czeka nas kolejny panel ekspercki, który wyłoni przyszłych Liderów Zespołów Badawczych z obszaru biotechnologii. Następny panel  już za tydzień.

O stanowisko przyszłych Liderów Zespołów Badawczych (Principal Investigator) ubiega się 6 kandydatów z Polski, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Co ich łączy? Są wybitnymi ekspertami w dziedzinie szeroko pojętych nauk biomolekularnych i biomedycznych. Prowadzą innowacyjne i konkurencyjne badania, mając znaczne osiągnięcia na tym polu. Podczas panelu zaproponują własne programy badawcze z dziedziny onkologii, immunologii lub neurobiologii, które – w ramach powołanych i kierowanych przez siebie Zespołów Badawczych – będą  realizować wkrótce w Łukasiewicz – PORT.

Już dziś trzech pierwszych, starannie wybranych kandydatów przedstawi propozycje przygotowanych przez siebie projektów badawczych naszym ekspertom. Oceną zajmą się najwybitniejsi polscy naukowcy z obszaru biotechnologii, hematologii, onkologii, bioinformatyki, biochemii, neurodegeneracji i biologii molekularnej. Wśród nich są m.in. prof. Janusz Bujnicki, prof. Zofia Szweykowska-Kulińska,  prof. Przemysław Juszczyński i prof. Jacek Kuźnicki. Współpraca z tak doświadczonymi ekspertami pozwala nam zapraszać do współpracy najlepszych naukowców z Polski i zagranicy, a ponadto – systematycznie oceniać, z perspektywy światowej nauki, postępy i efekty prac nowopowstałych zespołów.

Obecnie w Łukasiewicz – PORT funkcjonują dwa Centra Badawcze: Nauk o Życiu i Biotechnologii oraz Centrum Inżynierii Materiałowej, skupiające łącznie 7 Zespołów Badawczych. Docelowo, do końca tego roku planujemy zatrudnić 4 nowych Liderów Zespołów Badawczych z obszaru biotechnologii.

Kolejny panel ekspercki zaplanowano na 31 lipca.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Katarzyna Wołyńska, Opublikowano: 24.07.2020
plusfontminusfontreloadfont