Print Friendly, PDF & Email

KONFERENCJA O LECZENIU SCHORZEŃ SIATKÓWKI

W poniedziałek 26 listopada 2018 o godzinie 14.00 w Centrum Prasowym PAP w Warszawie odbędzie się konferencja pt. „Wczoraj, dziś, jutro leczenia schorzeń siatkówki i plamki żółtej – wyzwania i nadzieje”. Weźmie w niej udział m.in. dr Anna Tracewska z laboratorium Analizy DNA PORT.

Organizatorem konferencji jest stowarzyszenie pacjentów Retina AMD Polska, świętujące 20-lecie istnienia. Tematem spotkania są oczekiwane zmiany w sposobie leczenia groźnych schorzeń wzroku, prowadzących do utraty widzenia, takich jak: zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem (age-related macular degeneration, AMD), cukrzycowy obrzęk plamki żółtej (retinopathia diabetica, DME) czy degeneracje uwarunkowane genetycznie.

Rezultaty badań klinicznych nowych terapii oraz przełomowe odkrycia naukowe w dziedzinie genetyki niosą nadzieję na nowe możliwości leczenia nieuleczalnych dotąd schorzeń wzroku. Jesteśmy ostatnim pokoleniem, które musiało oślepnąć z powodu retinitis pigmentosa – mówi Christina Faser, światowej sławy działaczka, założycielka i prezeska międzynarodowej organizacji Retina International. Niestety w Polsce dostęp do najnowszych metod diagnostyki i leczenia nadal nie jest łatwy. Konferencja będzie próbą dialogu pacjentów z wybitnymi naukowcami, a także z decydentami, mającymi wpływ na przyszłość polskiej okulistyki.

W panelu dyskusyjnym w ramach konferencji wezmą udział:
dr hab. n. med. Marek Rękas – konsultant krajowy do spraw okulistyki,
dr hab. n. med. Robert Rejdak – katedra Okulistyki UM w Lublinie,
doc. Katarzyna Nowomiejska – Katedra Okulistyki UM w Lublinie,
dr Anna Tracewska – laboratorium Analizy DNA PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii.

Konferencja odbędzie się w poniedziałek 26 listopada br. o 14.00 w Centrum Prasowym PAP w Warszawie przy ul. Brackiej 6/8. Organizator zaprasza do udziału, prosząc o zgłoszenia na adres: retinaamd@retinaamd.org.pl lub telefonicznie: 502 143 663.

Możliwe też będzie obejrzenie lub wysłuchanie na żywo transmisji tej konferencji online na stronie Polskiej Agencji Prasowej na Facebooku: www.facebook.com/centrumprasowePAP/

Informacje o stowarzyszeniu Retina AMD Polska: retinaamd.org.pl

Konferencja "Wczoraj, dziś, jutro leczenia schorzeń siatkówki i plamki żółtej - wyzwania i nadzieje"

Konferencja „Wczoraj, dziś, jutro leczenia schorzeń siatkówki i plamki żółtej – wyzwania i nadzieje”

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Bartosz Solarewicz, Opublikowano: 23.11.2018
plusfontminusfontreloadfont