Kampus Pracze

Print Friendly, PDF & Email

Kampus Pracze

Przestrzeń dla Wrocławia

Kampus Pracze jest nowym miejscem na mapie Wrocławia oraz siedzibą Sieci Badawczej Łukasiewicz – PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii. To kompleks budynków, wraz z przyległym terenem, powstałych w latach 1899-1913 wg projektów architektonicznych m.in. Karla Klimma, mistrza neogotyckiej cegły – Richarda Plüddemanna i Maxa Berga. Cały kampus zajmuje obszar o powierzchni 27 ha. 

Przestrzeń dla Inwestorów

Kampus Pracze jest bazą, z której korzystać może przemysł oraz inwestorzy. Przygotowana i oddana do użytku infrastruktura badawcza oraz techniczna, w tym tworzące spójną sieć laboratoria, umożliwiają realizację zarówno aplikacyjnych projektów badawczych, jak również badań podstawowych. Warto również zaznaczyć, że wokół kampusu miasto Wrocław przeznaczyło tereny pod nowe inwestycje B+R.

PRZESTRZEŃ DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

Kampus Pracze dysponuje powierzchniami pod wynajem oraz laboratoriami typu open space. To wysokiej klasy laboratoria specjalistyczne, które można wynająć w konkurencyjnych cenach. Znaczącym atutem dla przedsiębiorców oprócz dostępu do najnowocześniejszego sprzętu znajdującego się w kampusie jest jego lokalizacja. Kampus położony jest 13 km od centrum miasta, w pobliżu obwodnicy autostradowej, lotniska, dworca kolejowego oraz stadionu wybudowanego na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012.

PRZESTRZEŃ DLA NAUKOWCÓW

Kampus Pracze inspiruje do pracy twórczej i stwarza warunki do podejmowania kreatywnych wyzwań. Zatopiony w zieleni parku teren posiada niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą refleksji. Umożliwia nabranie sił i energii, niezbędnych do tworzenia nowych rozwiązań, znajdujących zastosowanie w naszym życiu. To także miejsce spotkań i przenikania się nowych idei, pomysłów biznesowych oraz inicjatyw społeczno-kulturalnych. To wyjątkowe miejsce do pracy!

Kampus pracze
galeria

linia

Kampus Pracze
Przestrzeń dla Innowacji – Przestrzeń dla Ciebie

Print Friendly, PDF & Email
plusfontminusfontreloadfont