Print Friendly, PDF & Email

Cyfrowe transformacje w biobankowaniu

Konsorcjum BBMRI.pl zaprasza na warsztaty on-line poświęcone pierwszej w Polsce Centralnej Platformie Polskiej Sieci Biobanków  oraz innym zawansowanym narzędziom IT, które wspierają biobankowanie. Warsztaty odbędą się 5 i 6 listopada. Udział jest bezpłatny – wystarczy się zarejestrować.

Organizowane przez Konsorcjum BBMRI.pl warsztaty „Cyfrowe transformacje w biobankowaniu” kierowane są do wszystkich osób zajmujących się biobankowaniem i związanych z tą tematyką. Spotkanie przybliży ostatnie zmiany w zakresie nowoczesnych systemów informatycznych i narzędzi technologicznych wspierających funkcjonowanie biobanków. Podczas warsztatów eksperci zaprezentują uruchomioną we wrześniu pierwszą w naszym kraju Centralną Platformę próbek biologicznych i danych zgromadzonych w polskich biobankach (Platforma PSB).

Platforma daje dostęp do bezcennych danych na temat zgormadzonych przez polskie biobanki kolekcji. Umożliwi naukowcom z całej Europy korzystanie ze zgromadzonych danych, a w przyszłości ułatwi realizację wspólnych projektów badawczych, zarówno krajowych, jak i zagranicznych – mówi dr Elżbieta Gocek, Krajowy Koordynator ds. Biobankowania i Lider Zespołu Badawczego Biobank w Łukasiewicz – PORT. – Warsztaty będą najlepszą okazją, by poznać wiele praktycznych rozwiązań technologicznych pzrygotowanych przez Konsorcjum BBMRI.pl, które ułatwiają nam pracę. Będziemy też rozmawiać o kwestiach fundamentalnych dla naszej dziedziny – standardach jakości oraz etycznych i prawnych aspektach biobankowania.

Warsztaty „Cyfrowe transformacje w biobankowaniu” odbędą się 5 i 6 listopada za pośrednictwem ogólnodostępnej platformy do komunikacji online. Aby uczestniczyć w spotkaniu, należy się zarejestrować. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie:  https://www.port.org.pl/pl/cyfrowe-transformacje-w-biobankowaniu-warsztaty-on-line/

 

Print Friendly, PDF & Email
Autor: Sieć Badawcza Łukasiewicz - PORT Polski Ośrodek Rozwoju Technologii, Opublikowano: 02.11.2020
plusfontminusfontreloadfont