Print Friendly, PDF & Email

2 lata Łukasiewicza

W kwietniu tego roku minęły dwa lata od powstania Sieci Badawczej Łukasiewicz – trzeciej pod względem wielkości sieci naukowo-badawczej w Europie. Zapraszamy do udziału w wideokonferencji podsumowującej jej dotychczasowe działania i osiągnięcia. Rozpocznie się ona w poniedziałek 17 maja o godz. 12.00.

Sieć Badawcza Łukasiewicz powstała 1 kwietnia 2019 r. Ze względów bezpieczeństwa w warunkach trwającej pandemii obchody rocznicy przeniesione zostały do świata wirtualnego. Ich najważniejszy punkt stanowi wideokonferencja, która odbędzie się w poniedziałek 17 maja o godz. 12.00. W wydarzeniu uczestniczyć będzie wielu znamiennych gości, m.in. dr Jarosław Gowin, Wicepremier oraz Minister Rozwoju, Pracy i Technologii, Wojciech Murdzek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki i dr Piotr Dardziński, Prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz.

W trakcie konferencji odbędzie się debata „Jak wykorzystać potencjał badawczy Instytutów Łukasiewicza do budowy innowacyjnej gospodarki”. Wśród zaproszonych gości będzie dr Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz – PORT Polskiego Ośrodka Rozwoju Technologii.

Wideokonferencja jest wydarzeniem otwartym dla publiczności. Transmisję można będzie śledzić na stronie internetowej Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Sieć Badawcza Łukasiewicz to unikatowa w skali kraju inicjatywa, której celem jest budowanie pomostu między nauką i gospodarką. Jej potencjał tworzy ponad 30 instytutów naukowo-badawczych z całej Polski zatrudniających 4,5 tysiąca naukowców i inżynierów. Do ich dyspozycji jest 440 nowoczesnych laboratoriów wyposażonych w najwyższej klasy aparaturę.

Działając w formule „Science is Business”, Sieć Łukasiewicza wspiera polskich przedsiębiorców poprzez dostarczanie im atrakcyjnych i konkurencyjnych rozwiązań technologicznych. Założenie to realizuje m.in. w ramach systemu „rzucania wyzwań”. W zaledwie 15 dni roboczych eksperci sieci bezpłatnie analizują zadania zgłoszone przez przedsiębiorców, angażując w ten proces naukowców z różnych instytutów, a następnie przedstawiają pomysł na rozwiązanie problemu technologicznego i opracowanie skutecznej strategii wdrożeniowej. Miarą sukcesu Łukasiewicza jest rosnąca liczba firm zainteresowanych współpracą z nauką. Z Wyzwań Łukasiewicza od początku uruchomienia programu do końca marca 2021 r. skorzystało niemal 200 firm.

Print Friendly, PDF & Email
Autor: apalus, Opublikowano: 13.05.2021
plusfontminusfontreloadfont